Do darmowej dostawy pozostało: 300,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
img
Podaj prawidłowy adres email.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych dotyczących oferty sklepu internetowego OPTILAND.pl na podany adres poczty elektronicznej. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe OPTILAND Jarosław Lichota z siedzibą w Krakowie, pod adresem: Al. W. Beliny-Prażmowskiego 12, 31-514 Kraków; E: sklep@optiland.pl, T: 12 341-43-37. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych możesz uzyskać w Polityce prywatności i Polityce ochrony danych osobowych.

Promocje

SoloCare Aqua, 2x360ml
SoloCare Aqua, 2x360ml
69,98 zł 64,99 zł
zest.
SoloCare Aqua, 3x360ml
SoloCare Aqua, 3x360ml
104,97 zł 99,99 zł
zest.
ReNu MultiPlus, 2x360 ml
ReNu MultiPlus, 2x36...
59,98 zł 54,99 zł
zest.
ReNu MPS, 2x360 ml
ReNu MPS, 2x360 ml
59,98 zł 54,99 zł
zest.
Look Care Aqua Solution, 2 x 360 ml
Look Care Aqua Solut...
49,99 zł 44,99 zł
op.
Opti-Free PureMoist, 2 x 300 ml
Opti-Free PureMoist,...
77,98 zł 74,99 zł
szt.
Look Care Supreme, 2 x 360 ml
Look Care Supreme, 2...
59,98 zł 49,99 zł
op.
Opti Free Express, 2x355 ml
Opti Free Express, 2...
69,98 zł 64,99 zł
zest.

Jak bezpiecznie korzystać z soczewek?

Z tego artykuły dowiesz się:
1. Jak bezpiecznie korzystać z soczewek
2. Dlaczego szczególnie ważny jest dobór odpowiednich soczewek?
3. Dlaczego ważne jest regularne stosowanie płynów pielęgnacyjnych?
4. Dlaczego ważne jest by odpowiednio przechowywać swoje soczewki?

Używanie na co dzień soczewek to zdecydowanie wygodne rozwiązanie, jednak by było ono bezpieczne musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad. Korzystanie ze szkieł będzie wymagało samodyscypliny, ze względu na konieczność regularnej pielęgnacji i odpowiednie przechowywanie.

Zaniedbania w pielęgnacji szkieł kontaktowych mogą doprowadzić do ich zniszczenia, do podrażnienia oczu, a nawet do pogłębienia wady wzroku. Aby zapobiegać takim zdarzeniom należy stosować odpowiednie płyny pielęgnacyjne, przechowywać szkła w specjalnych pojemnikach wypełnionych płynem do soczewek, a co najważniejsze dobrać z pomocą specjalisty najodpowiedniejszą wersje.

Pamiętaj aby dobrać odpowiednie soczewki

Jeśli już okaże się, że można zacząć korzystać z soczewek kontaktowych, a należy zaznaczyć, że nie każdy ma taką możliwość, ważne jest by z pomocą specjalisty dobrać wersję o odpowiedniej korekcji. Wady wzroku mają rożne nasilenie, często zdarza się, że u jednego pacjenta głębokość wady jednego oka różni się od drugiego. W przypadku astygmatyków i osób z pogłębiającą się wadą, będzie konieczne zastosowanie soczewek torycznych lub progresywnych. Lekarz specjalista po przeprowadzeniu serii badań pomoże wybrać odpowiednie soczewki, które zapewnią komfortowe, a co najważniejsze bezpieczne użytkowanie.

Stosuj regularnie płyny pielęgnacyjne

Czyszczenie soczewek kontaktowych za pomocą płynów dezynfekujących jest bardzo ważne. Podczas użytkowania na ich powierzchni mogą powstawać osady białkowe produkowane przez organizm. Płyny pielęgnacyjne stosuje się także w celu oczyszczenia i dezynfekcji soczewek z bakterii i drobnoustrojów.

Przechowuj soczewki w specjalnych pojemnikach

Soczewki przeznaczone do stosowania tylko w dzień muszą być przechowywane w odpowiednim pojemniku wypełnionym specjalnym płynem. Zapobiega to rozwojowi bakterii oraz drobnoustrojów, i sprawia, że podczas porannego zakładania są świeże i gotowe do użytku.

Bezpieczne korzystanie z soczewek kluczem do komfortu

Podsumowując, aby korzystanie z soczewek było jak najbezpieczniejsze, producenci proponują szeroki wybór szkieł oraz szereg akcesoriów pomagających w użytkowaniu.

Najpopularniejsze z nich to:

• Soczewki toryczne Acuvue Oasys for Astigmatism
• Soczewki progresywne Air Optix Aqua Multifocal
• Płyn pielęgnacyjny Opti-Free PureMoist
• Pojemniczek na soczewki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium