Do darmowej dostawy pozostało: 300,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
img
Podaj prawidłowy adres email.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych dotyczących oferty sklepu internetowego OPTILAND.pl na podany adres poczty elektronicznej. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe OPTILAND Jarosław Lichota z siedzibą w Krakowie, pod adresem: Al. W. Beliny-Prażmowskiego 12, 31-514 Kraków; E: sklep@optiland.pl, T: 12 341-43-37. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych możesz uzyskać w Polityce prywatności i Polityce ochrony danych osobowych.

Promocje

SoloCare Aqua, 2x360ml
SoloCare Aqua, 2x360ml
69,98 zł 64,99 zł
zest.
SoloCare Aqua, 3x360ml
SoloCare Aqua, 3x360ml
104,97 zł 99,99 zł
zest.
ReNu MultiPlus, 2x360 ml
ReNu MultiPlus, 2x36...
59,98 zł 54,99 zł
zest.
ReNu MPS, 2x360 ml
ReNu MPS, 2x360 ml
59,98 zł 54,99 zł
zest.
Look Care Aqua Solution, 2 x 360 ml
Look Care Aqua Solut...
49,99 zł 44,99 zł
op.
Opti-Free PureMoist, 2 x 300 ml
Opti-Free PureMoist,...
77,98 zł 74,99 zł
szt.
Look Care Supreme, 2 x 360 ml
Look Care Supreme, 2...
59,98 zł 49,99 zł
op.
Opti Free Express, 2x355 ml
Opti Free Express, 2...
69,98 zł 64,99 zł
zest.

Jaki rodzaj soczewek wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:
1. Co to są twarde soczewki?
2. Co to są miękkie soczewki?

Soczewki to alternatywa dla osób, które po prostu nie lubią lub z jakichś powodów nie mogą nosić okularów tradycyjnych. Soczewki kontaktowe mają wiele zalet. Zaczynając od faktu, że nie są one widoczne dla innych, na komforcie podczas użytkowania kończąc. Natomiast rzeczą problematyczną może być sam wybór rodzaju soczewek, gdyż wariantów dostępnych na rynku jest wiele. Co ważne, różnorodność ta nie jest podyktowana wyłącznie rodzajem i głębokością wady wzroku, ale także terminem długości użytkowania lub tworzywem, z którego są wykonane.

Twarde do zadań specjalnych

Soczewki kontaktowe dzieli się według kilku typologii. Pierwszą z nich jest twardość szkieł. Według tego kryterium dzielimy soczewki na twarde i miękkie. Te pierwsze są relatywnie drogie, lecz można z nich korzystać długoterminowo, więc w skali wielu miesięcy ich zakup jest opłacalny. Zazwyczaj są to soczewki o rocznym terminie przydatności. Są bardzo wygodne w noszeniu i posiadają bardzo dobre właściwości optyczne. Niestety ich wadą jest konieczność regularnej pielęgnacji. Przyzwyczajanie się do tego typu soczewek jest procesem, który może trwać nawet do kilku dni, ponieważ są wykonane ze sztywnego materiału. Doskonale sprawdzają się w korygowaniu trwałych wad wzroku, jak astygmatyzm, stożek rogówki, zespół suchego oka, innych poważnych schorzeniach okulistycznych, czy głębokich wadach. Wśród nich znajdziemy więc soczewki do zadań specjalnych, m.in. toryczne czyli cylindryczne do korekcji astygmatyzmu i progresywne, które pozwalają ograniczyć skutki tzw. starczowzroczności.

Miękkie dla aktywnych

Soczewki miękkie są wykonane z elastycznego hydrożelu, który pozwala dokładnie dopasować się do gałki ocznej. Najczęściej występują jako soczewki krótkoterminowe: jednodniowe, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, choć występują też w wariantach długoterminowych: kwartalnych i rocznych. W tych przypadkach zawierają jednak mniejszą ilość wody. Soczewki miękkie są szczególnie polecane osobom, które nie korzystają ze szkieł kontaktowych regularnie, ale ze względu na aktywny tryb życia potrzebują tymczasowego zastępstwa dla okularów, w trakcie uprawiania sportu lub wyjazdów na urlop. Szkieł miękkich używa się w okulistyce także jako materiału opatrunkowego.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na wybór szkieł miękkich czy twardych w pierwszej kolejności musimy dokonać badania wzroku przez specjalistę, który precyzyjnie określi rodzaj wady i zarekomenduje odpowiedni dobór szkieł. W przypadku większości wad istnieje możliwość wyboru pomiędzy soczewkami miękkimi a twardymi we własnym zakresie. Niemniej wybór ten warto skonsultować z lekarzem okulistą. Na to jakie soczewki wybierzemy musi się więc składać diagnoza specjalisty, nasze osobiste preferencje dotyczące komfortu korzystania ze szkieł oraz w wielu przypadkach także zasobność portfela – soczewki kontaktowe dostępne są w wielu wariantach dostosowanych do każdego z powyższych czynników. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium