Do darmowej dostawy pozostało: 300,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
img
Podaj prawidłowy adres email.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych dotyczących oferty sklepu internetowego OPTILAND.pl na podany adres poczty elektronicznej. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe OPTILAND Jarosław Lichota z siedzibą w Krakowie, pod adresem: Al. W. Beliny-Prażmowskiego 12, 31-514 Kraków; E: sklep@optiland.pl, T: 12 341-43-37. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych możesz uzyskać w Polityce prywatności i Polityce ochrony danych osobowych.

Promocje

ACUVUE™ RevitaLens, 2 x 360 ml
ACUVUE™ RevitaLens...
79,98 zł 59,99 zł
op.
ReNu MPS, 2x360 ml
ReNu MPS, 2x360 ml
59,98 zł 49,99 zł
zest.
ReNu MultiPlus, 2x360 ml
ReNu MultiPlus, 2x36...
59,99 zł 49,99 zł
zest.

Jak rozpocząć przygodę z soczewkami?

 

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Jak rozpocząć przygodę z soczewkami?

2. Jak założyć soczewki?

3. Jak zdejmować soczewki?

4. Jakie zagrożenia są związane z noszeniem soczewek?

 

Noszenie soczewek jest bardzo wygodne, jednak przed decyzją o ich zakupie konieczna jest diagnoza optyka specjalisty, który stwierdzi czy pacjent może w ogóle stosować soczewki. Musimy pamiętać, że nie każde oko jest przystosowane do takiej opcji korekcji wady. Jeżeli już będziemy mogli wymienić okulary tradycyjne na soczewki kontaktowe, musimy pamiętać o zaleceniach okulisty. Pomoże on w doborze najodpowiedniejszych soczewek do posiadanej wady. Trzeba także zwracać uwagę na ich regularną pielęgnację, na którą składa się systematyczne czyszczenie
i umieszczanie w pojemniku wypełnionym specjalnym płynem do pielęgnacji.

Wiele osób waha się przed decyzją kupna soczewek obawiając się procesu zakładania, i ich zdejmowania. Jednak tylko na początku może być
to kłopotliwa procedura, z czasem staje się ona rutyną, a my zapominamy o naszych obawach, ciesząc się lepszą jakością widzenia.

Jeżeli zakładanie soczewek jest dla Ciebie zmorą i udręką, poniżej prezentujemy kilka przydatnych rad:

Jak poprawnie założyć soczewkę?

Po pierwsze musisz pamiętać, aby wcześniej dokładnie umyć ręce. Przed założeniem soczewek dobrze jest wypłukać je za pomocą wielofunkcyjnego płynu do soczewek (np. Opti-Free PureMoist). Taki zabieg nie jest wymagany jeżeli używasz soczewek jednodniowych.

Dalej kolejno: ustaw soczewkę na czubku palca wskazującego, upewnij się że jest odwrócona właściwą stroną. Patrząc na wprost pociągnij dolną powiekę na dół środkowym palcem tej samej dłoni, natomiast górną w górę wskazującym palcem drugiej dłoni. Następnie, delikatnie ułóż soczewkę na dolną część oka. Zabierz palec wskazujący i opuść powiekę. Popatrz w dół i zamknij oczy na krótką chwilę.  

Jak poprawnie zdejmować soczewkę?

Zaraz przed zdejmowaniem możesz użyć specjalnych kropli (np. ReNu Multiplus Lubricating Drops), które nawilżą soczewki i ułatwią ich usunięcie. Patrząc w górę, środkowym palcem dłoni  naciągnij w dół dolną powiekę. Następnie umieść palec wskazujący na dolnej krawędzi soczewki, przesuń soczewkę w kierunku dolnej części oka. Teraz ściśnij soczewkę palcem wskazującym i kciukiem, i delikatnym ruchem wyjmij z oka.

Czy z noszeniem soczewek kontaktowych związane są jakiekolwiek zagrożenia?

Noszenie soczewek jest bezpieczne dla naszego zdrowia, ale musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 • Zdejmować szkła w celu ich odkażania i oczyszczenia,
 • Unikać zbyt długiego noszenia soczewek bez przerwy,
 • Wymienić soczewki na nowe, gdy skończy się okres ich użytkowania,
 • Pamiętać o używaniu odpowiednich soczewek w zależności od ich przeznaczenia: soczewki do użytku dziennego (np. Avaira)
  lub te do stosowania w dzień i w nocy (np. Air Optix Night&Day Aqua).

Bardzo ważne jest stosowanie płynu, za pomocą którego czyścimy i w którym przechowujemy nasze soczewki. Trzeba pamiętać, aby:

 • Nie używać tego samego płynu po raz drugi,
 • Przechowywać go w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci,
 • Szczelnie zamykać butelkę,
 • Nie mieszać ze sobą płynów różnych rodzajów i marek,
 • Nigdy nie dotykać końcówką wykraplacza innych powierzchni.

Duża liczba pacjentów, u których nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań dotyczących stosowania soczewek kontaktowych, wybiera taką formę korekcji wzroku, ponieważ z wielu względów to opcja wygodniejsza i bardziej komfortowa. Trzeba jednak pamiętać o stosowaniu się do zaleceń okulisty, regularnej pielęgnacji i dezynfekcji, odpowiednim przechowywaniu i umiejętnym nakładaniu i ściąganiu soczewek.

Gabinety partnerskie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium