Do darmowej dostawy pozostało: 300,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
img
Podaj prawidłowy adres email.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych dotyczących oferty sklepu internetowego OPTILAND.pl na podany adres poczty elektronicznej. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe OPTILAND Jarosław Lichota z siedzibą w Krakowie, pod adresem: Al. W. Beliny-Prażmowskiego 12, 31-514 Kraków; E: sklep@optiland.pl, T: 12 341-43-37. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych możesz uzyskać w Polityce prywatności i Polityce ochrony danych osobowych.

Promocje

SoloCare Aqua, 2x360ml
SoloCare Aqua, 2x360ml
69,98 zł 64,99 zł
zest.
SoloCare Aqua, 3x360ml
SoloCare Aqua, 3x360ml
104,97 zł 99,99 zł
zest.
ReNu MultiPlus, 2x360 ml
ReNu MultiPlus, 2x36...
59,98 zł 54,99 zł
zest.
ReNu MPS, 2x360 ml
ReNu MPS, 2x360 ml
59,98 zł 54,99 zł
zest.
Look Care Aqua Solution, 2 x 360 ml
Look Care Aqua Solut...
49,99 zł 44,99 zł
op.
Opti-Free PureMoist, 2 x 300 ml
Opti-Free PureMoist,...
77,98 zł 74,99 zł
szt.
Look Care Supreme, 2 x 360 ml
Look Care Supreme, 2...
59,98 zł 49,99 zł
op.
Opti Free Express, 2x355 ml
Opti Free Express, 2...
69,98 zł 64,99 zł
zest.

Jak rozpocząć przygodę z soczewkami?

 

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Jak rozpocząć przygodę z soczewkami?

2. Jak założyć soczewki?

3. Jak zdejmować soczewki?

4. Jakie zagrożenia są związane z noszeniem soczewek?

 

Noszenie soczewek jest bardzo wygodne, jednak przed decyzją o ich zakupie konieczna jest diagnoza optyka specjalisty, który stwierdzi czy pacjent może w ogóle stosować soczewki. Musimy pamiętać, że nie każde oko jest przystosowane do takiej opcji korekcji wady. Jeżeli już będziemy mogli wymienić okulary tradycyjne na soczewki kontaktowe, musimy pamiętać o zaleceniach okulisty. Pomoże on w doborze najodpowiedniejszych soczewek do posiadanej wady. Trzeba także zwracać uwagę na ich regularną pielęgnację, na którą składa się systematyczne czyszczenie
i umieszczanie w pojemniku wypełnionym specjalnym płynem do pielęgnacji.

Wiele osób waha się przed decyzją kupna soczewek obawiając się procesu zakładania, i ich zdejmowania. Jednak tylko na początku może być
to kłopotliwa procedura, z czasem staje się ona rutyną, a my zapominamy o naszych obawach, ciesząc się lepszą jakością widzenia.

Jeżeli zakładanie soczewek jest dla Ciebie zmorą i udręką, poniżej prezentujemy kilka przydatnych rad:

Jak poprawnie założyć soczewkę?

Po pierwsze musisz pamiętać, aby wcześniej dokładnie umyć ręce. Przed założeniem soczewek dobrze jest wypłukać je za pomocą wielofunkcyjnego płynu do soczewek (np. Opti-Free PureMoist). Taki zabieg nie jest wymagany jeżeli używasz soczewek jednodniowych.

Dalej kolejno: ustaw soczewkę na czubku palca wskazującego, upewnij się że jest odwrócona właściwą stroną. Patrząc na wprost pociągnij dolną powiekę na dół środkowym palcem tej samej dłoni, natomiast górną w górę wskazującym palcem drugiej dłoni. Następnie, delikatnie ułóż soczewkę na dolną część oka. Zabierz palec wskazujący i opuść powiekę. Popatrz w dół i zamknij oczy na krótką chwilę.  

Jak poprawnie zdejmować soczewkę?

Zaraz przed zdejmowaniem możesz użyć specjalnych kropli (np. ReNu Multiplus Lubricating Drops), które nawilżą soczewki i ułatwią ich usunięcie. Patrząc w górę, środkowym palcem dłoni  naciągnij w dół dolną powiekę. Następnie umieść palec wskazujący na dolnej krawędzi soczewki, przesuń soczewkę w kierunku dolnej części oka. Teraz ściśnij soczewkę palcem wskazującym i kciukiem, i delikatnym ruchem wyjmij z oka.

Czy z noszeniem soczewek kontaktowych związane są jakiekolwiek zagrożenia?

Noszenie soczewek jest bezpieczne dla naszego zdrowia, ale musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 • Zdejmować szkła w celu ich odkażania i oczyszczenia,
 • Unikać zbyt długiego noszenia soczewek bez przerwy,
 • Wymienić soczewki na nowe, gdy skończy się okres ich użytkowania,
 • Pamiętać o używaniu odpowiednich soczewek w zależności od ich przeznaczenia: soczewki do użytku dziennego (np. Avaira)
  lub te do stosowania w dzień i w nocy (np. Air Optix Night&Day Aqua).

Bardzo ważne jest stosowanie płynu, za pomocą którego czyścimy i w którym przechowujemy nasze soczewki. Trzeba pamiętać, aby:

 • Nie używać tego samego płynu po raz drugi,
 • Przechowywać go w temperaturze pokojowej w miejscu niedostępnym dla dzieci,
 • Szczelnie zamykać butelkę,
 • Nie mieszać ze sobą płynów różnych rodzajów i marek,
 • Nigdy nie dotykać końcówką wykraplacza innych powierzchni.

Duża liczba pacjentów, u których nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań dotyczących stosowania soczewek kontaktowych, wybiera taką formę korekcji wzroku, ponieważ z wielu względów to opcja wygodniejsza i bardziej komfortowa. Trzeba jednak pamiętać o stosowaniu się do zaleceń okulisty, regularnej pielęgnacji i dezynfekcji, odpowiednim przechowywaniu i umiejętnym nakładaniu i ściąganiu soczewek.

Gabinety partnerskie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium