Do darmowej dostawy pozostało: 300,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
img
Podaj prawidłowy adres email.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych dotyczących oferty sklepu internetowego OPTILAND.pl na podany adres poczty elektronicznej. Administratorem danych osobowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe OPTILAND Jarosław Lichota z siedzibą w Krakowie, pod adresem: Al. W. Beliny-Prażmowskiego 12, 31-514 Kraków; E: sklep@optiland.pl, T: 12 341-43-37. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych możesz uzyskać w Polityce prywatności i Polityce ochrony danych osobowych.

Kategorie porad

Masz kłopot z wyborem?
Zadzwoń

604 804 800

w godz. 10-18 od pon-pt

Promocje

SoloCare Aqua, 2x360ml
SoloCare Aqua, 2x360ml
69,98 zł 64,99 zł
zest.
SoloCare Aqua, 3x360ml
SoloCare Aqua, 3x360ml
104,97 zł 99,99 zł
zest.
ReNu MultiPlus, 2x360 ml
ReNu MultiPlus, 2x36...
59,98 zł 54,99 zł
zest.
ReNu MPS, 2x360 ml
ReNu MPS, 2x360 ml
59,98 zł 54,99 zł
zest.
Look Care Aqua Solution, 2 x 360 ml
Look Care Aqua Solut...
49,99 zł 44,99 zł
Opti-Free PureMoist, 2 x 300 ml
Opti-Free PureMoist,...
77,98 zł 74,99 zł
Look Care Supreme, 2 x 360 ml
Look Care Supreme, 2...
59,98 zł 49,99 zł
op.
Opti Free Express, 2x355 ml
Opti Free Express, 2...
69,98 zł 64,99 zł

Jak poprawnie założyć soczewki kontaktowe?

Jak poprawnie założyć soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe bardzo ułatwiają życie każdemu, kto boryka się z wadą wzroku. Rozwiązanie to jest idealne dla osób prowadzących aktywny tryb życia, którym okulary ograniczałyby swobodę działania. Ponadto, szkła kontaktowe mają tę zaletę, że nie przysłaniają twarzy, toteż nie ograniczają makijażu oka ani nie wpływają na wygląd twarzy, gdyż są niewidoczne. Dla osób, które dopiero decydują się na pożegnanie z okularami, problematyczne może być kilka pierwszych założeń. Poniżej krótka instrukcja, jak najłatwiej założyć soczewki.

Jak założyć soczewki kontaktowe? O czym należy pamiętać?

Wbrew pozorom, zakładanie soczewek kontaktowych nie jest trudne. Jak w każdym przypadku, także i tu ćwiczenie czyni mistrza, a wprawy nabiera się z czasem. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z soczewkami, muszą pamiętać o nawyku dbania o szczególną higienę. Przed każdorazowym zakładaniem i zdejmowaniem szkieł kontaktowych należy dokładnie umyć ręce. Bakterie i zanieczyszczenia, które dostaną się do gałki ocznej, mogą spowodować bolesne podrażnienia, a nawet choroby oczu. Warto pamiętać również o właściwym przechowywaniu soczewek – powinny one znajdować się w specjalnym pudełeczku wypełnionym płynem. Soczewki kontaktowe należy zakładać przed wykonaniem makijażu oczu.

Krok pierwszy: dobranie soczewki do lewego lub prawego oka

Opakowanie z soczewkami jest zazwyczaj podpisane, dlatego łatwiej odróżnić, które z szkieł powinno trafić do lewego, a które do prawego oka. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy jedno oko jest słabsze od drugiego i wymaga silniejszej korekty widzenia.

Krok drugi: wyjęcie soczewki z opakowania

Soczewkę należy delikatnie wyjąć z opakowania i ustawić w odpowiedniej pozycji na dłoni (brzegiem do góry). Warto dokładnie spojrzeć, czy soczewka na pewno znajduje się na właściwej stronie (niektóre egzemplarze mają dodatkowe oznaczenia, aby ograniczyć ryzyko pomyłki). Następnie środkowym palcem dłoni należy odchylić powiekę. Można pomóc sobie drugą dłonią, przytrzymując powiekę. Teraz należy ułożyć soczewkę na białej części oka. Na początku może być to trudne, a zbliżanie soczewki do gałki ocznej wymuszać automatyczny odruch mrugania.

Jednak nie warto się zniechęcać – jest to do opanowania, a po pewnym czasie wkładanie soczewek będzie znacznie prostsze i zajmie mniej czasu niż na początku. Poprzez delikatny ruch okiem, pomruganie i spojrzenie na kilka różnych stron osiągnie się odpowiednią pozycję szkła – soczewka po chwili sama ułoży się w odpowiednim miejscu i dopasuje do kształtu oka.

Jak sprawnie i bezpiecznie ściągnąć soczewki?

Przed czynnością należy oczywiście umyć dokładnie dłonie. Warto pamiętać, że ściąganie soczewek powinno następować przed wykonaniem demakijażu. Palcem wskazującym wystarczy odchylić powiekę oraz delikatnie przesunąć soczewkę w dolną część oka. Następnie należy lekko pochwycić w palce soczewkę i odsunąć ją od oka. Inną, być może dla niektórych osób wygodniejszą, metodą jest zepchnięcie soczewki w kącik oka i uchwycenie jej w palce w momencie, gdy się pofałduje.

Materiały do pobrania:


- Instrukcja zakładania-zdejmowania soczewek jednodniowych

- Instrukcja zakładania-zdejmowania soczewek miesięcznych

- Schemat stosowania wielofunkcyjnego płynu do soczewek kontaktowych

- Schemat stosowania jednostopniowego płynu oksydacyjnego do soczewek kontaktowych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium